Nachádzate sa tu: Hlavná stránka > Global

Global

Autor: Lindsay Clandfield, Amanda Jeffries, Jackie McAvoy, Kate Pickering a Rebecca Robb Benne
Karegorie: Dospelí Kde kúpiť
Global beginner
Global elementary
Global pre-intermediate
Global intermediate
Global upper-intermediate
Global advanced
Obálky

Global

Autor: Lindsay Clandfield, Amanda Jeffries, Jackie McAvoy, Kate Pickering a Rebecca Robb Benne
Kategorie: Dospelí Kde kúpiť

Global je moderná šesťdielna učebnica angličtiny z produkcie vydavateľstva Macmillan Education, určená pre dospelých študentov. Na tejto stránke sa môžete oboznámiť so samotnou učebnicou, jej multimediálnym príslušenstvom, on-line materiálmi pre učiteľov a softvérom pre interaktívnu tabuľu.

Sme presvedčení, že študenti vysokých a jazykových škôl sú vzdelaní a inteligentní ľudia a zaslúžia si zodpovedajúcu učebnicu. Pri tvorbe učebnice kládli autori hlavný dôraz na výber materiálov, ktoré volili tak, aby študentov oslovili zaujímavými informáciami a kultivovanou prezentáciou. Autori sa cielene vyhýbali mediálne známym ľuďom a témam, aby sa tak odlíšili od iných učebníc angličtiny pre dospelých.

Učebnica angličtiny Global vychádza z troch princípov:

  • Learn English
  • Learn through English 
  • Learn about English 

Zjednodušené čítanky k učebnici Global

Zjednodušené čítanky vhodné k učebnici Global si môžete stiahnuť tu

Student's Book

učebnica rozvrhnutá na približne 120 hodín výučby vysvetľuje a precvičuje gramatiku a slovnú zásobu, kladie dôraz na rozvoj všetkých jazykových zručností. Na konci každej lekcie sa nachádza oddiel "Study skills", ktorý učí študentov efektívnym postupom pri osvojovaní cudzieho jazyka. Na konci každej lekcie v sekcii Writing sú zaradené praktické úlohy, ktoré berú do úvahy potreby dospelých, ako sú písanie emailu, životopisu, správy, vypĺňanie formulárov, vyjadrenie názorov a ďalšie. Na záver knihy je zaradená cvičebnica gramatiky s praktickým usporiadaním vysvetlení a cvičení na protiľahlých stranách.

eWorkbook

elektronický pracovný zošit môže byť používaný ako na počítači, tak aj vo vytlačenej podobe. Je neoddeliteľnou súčasťou Student's Book. Učebnicu nie je možné zakúpiť bez eWorkbooku.

Technické informácie:

eWorkbook je uložený na DVD-ROM, ktorý je balený spoločne so Student's Book. Každý disk je možné nainštalovať na dva počítače, napríklad na domáci počítač a notebook. Pri inštalácii je nutné, aby bol počítač pripojený k internetu pre overenie platnosti licencie. V situácii bez pripojenia je tiež možná offline autorizácia.

Všetky cvičenia eWorkbooku je možné použiť dvomi spôsobmi:

  • vypracovať na počítači, ktorý ich sám opraví a zaznamená výsledky
  • vytlačiť ich v podobe bežného pracovného listu a opraviť podľa kľúča

bk global ewb ui

Teacher's Book

Metodická príručka pre učiteľov uvádza podrobný popis správneho predvádzania cvičení z učebnice. Naviac poskytuje učiteľovi doplnkovú podporu - navrhuje úvodné aktivity (lead-in), doplnkové a rozširujúce aktivity, varianty cvičení pre slabších študentov.

Global Teacher's Book je doplnený diskom DVD-ROM, ktorý obsahuje nasledujúce sekcie:

bk global tbdvd

Audio CD

audio CD obsahuje všetky nahrávky k posluchovým cvičeniam v učebnici.

Global Pre-Intermediate Coursebook Unit 2

Global pre intermediate

kliknite na obrázok pre zobrazenie ukážky

Global Elementary Coursebook Unit 1

Global elementary

kliknite na obrázok pre zobrazenie ukážky