Nachádzate sa tu: Hlavná stránka > Macmillan English Grammar in Context

Macmillan English Grammar in Context

Autor: Michael Vince
Karegorie: Doplnkové materiály Kde kúpiť
Obálky

Macmillan English Grammar in Context

Autor: Michael Vince
Kategorie: Doplnkové materiály Kde kúpiť

Učebnice anglickej gramatiky v kontexte vhodné aj pre samoukov.

Macmillan English Grammar in Context je séria učebníc anglickej gramatiky rozdelená podľa jednotlivých gramatických javov. Verzia s kľúčom je vhodná aj pre samoukov.

Každá lekcia obsahuje zrozumiteľné vysvetlenie gramatiky a je doplnená množstvom cvičení. Úvodné cvičenia sú riadené, kde študent rozpoznáva správne tvary, prípadne ich precvičuje na izolovaných vetách.

Precvičovanie v kontexte

V druhej časti každej lekcie sú zaradené cvičenia, v ktorých sa gramatický jav precvičuje v súvislom kontexte článku, úryvku z tlače, prípadne v dialógu.

Práve použitie gramtických javov v kontexte umožní študentom daný jav zvládnuť oveľa lepšie než precvičovanie v izolovaných vetách a zaručuje, že potom sami dokážu jav správne použiť.

CLIL

Texty použité v cvičeniach ku kontextu obsahujú zaujímavé informácie z rôznych školských predmetov: veda, umenie, história atď. Tieto texty môžu byť použité učiteľmi na stredných školách, ktorí využívajúCLIL vo výučbe.

Obtiažne slová sú v učebnici označené žltým podfarbením a sú vysvetlené na CD-ROM.

CD-ROM

Každá učebnica obsahuje výučbový CD-ROM k ďalšiemu precvičeniu gramatiky na počítači. Obtiažne slová sú v učebnici označené žltým podfarbením a sú vysvetlené na CD-ROMe. CD-ROM obsahuje interaktívne cvičenia rozdelené do rovnakých lekcií ako učebnica.