Nachádzate sa tu: Hlavná stránka > Semináre

Semináre

Semináre a konferencie pre učiteľov angličtiny.

S vydavateľstvom Macmillan Education sa môžete stretnúť na týchto akciách pre učiteľov angličtiny. Zoznam nie je konečný, priebežne ho doplňujeme.

Termín:
26. 9. 2018 od 9:45 do 11:00 hod.

26. 9. 2018 od 9:45 do 11:00, Gymnázium Andreja Vrábla, Mierová 5, Levice

Seminár pre učiteľov ANJ stredných a 2. stupňa základných škôl

Program:

 9:45 – 10:30 – What do coursebooks offer to make learning more fun and effective
10:30 – 11:00 – výstavka materiálov na vyučovanie z vydavateľstva Macmillan Education

What do coursebooks offer to make learning more fun and effective

Ukážkami z konkrétnych učebníc získate prehľad o tom, ktorá z nich sa hodí pre ktorú vekovú kategóriu, aký štýl učenia sa a aký štýl práce v triede, s cieľom motivovať žiakov k učeniu sa jazyka ako nástroja na dorozumievanie sa v modernom svete, v ktorom je potreba znalosti cudzieho jazyka nevyhnutnosťou. 

 

Prihlásiť sa na seminár môžete tu »

Viac informácií a pozvánka »

Termín:
27. 9. 2018 od 9:30 hod. do 12:00 hod.

27. 9. 2018 od 9:30 do 12:00, OXICO, Panónska cesta 6, Bratislava

Seminár pre učiteľov ANJ základných, stredných a jazykových škôl 

fiona mauchline 100

Fiona is a teacher, trainer and materials writer, and is now based in Oxford, after 28 years in Spain. She is the co-author of several courses for secondary education, including ‘Motivate’ and ‘All Clear’ (Macmillan Education), and has written materials for several others, including ‘Straightforward’. She is also the author of the Macmillan online guide, ‘Using Graded Readers in the Classroom’. She has a love of writing, theatre, photography, and art, but her other passion is teacher development, and she is co-editor of the IATEFL TDSIG e-bulletin. She also tutors on a teacher training course in Devon each summer and is the co-founder of the EVE: Equal Voices in ELT initiative.

Stills and stories

Picture students imagining themselves out and about, outside the classroom. Picture students feeling comfortable, uninhibited talking about themselves. Picture your students through others’ eyes, through their own eyes or in selfies, then turn those pictures into non-intrusive, creative, productive, fun activities that uncover language, and inspire great descriptions and stories.

Melting barriers: teaching teens with adolescence in mind

Teaching teens can be stressful; that’s something we all know. But being a teen is stressful, too, and learning or speaking a ‘funny’ language can be the most stressful thing of all. If you push a teen too far out of their comfort zone, the learning stops, the resistance starts, so how to break through the barrier? In this highly interactive workshop, we’ll try out some activities that avoid triggering resistance and maximise learning and engagement. We’ll look at support and prompts that motivate and generate, and we’ll work our way into the teenage brain and help the learning stay there.

Prihlásiť sa na jednotlivé semináre môžete tu »

Viac informácií a pozvánka »

Termín:
25. 10. 2018 od 10:00 do 12:30 hod.

25. 10. 2018 od 10:00 do 12:30, Vallis -jazykové vzdelávanie, Trhová 1/A, Trnava

Seminár pre učiteľov ANJ stredných a jazykových škôl 

Program:

10:00 – 11:00 – Effective use of modern technology in English lessons, part 1
11:00 – 11:30 – prestávka spojená s výstavkou a konzultáciou
11:30 – 13:00 – Effective use of modern technology in English lessons, part 2

Effective use of modern technology in English lessons

Blended learning – terminológia, ktorá je pre mnohých učiteľov postrachom. Je to však len rozumné využívanie všetkých materiálov, ktoré moderná doba poskytuje na vyučovanie všeobecne. Vo vyučovaní ANJ máme tých možností ešte viac, než v iných predmetoch a tak si spoločne pozrieme čo všetko je k dispozícii a ako to všetko skĺbiť tak, aby hodiny ANJ boli nielen efektívne, ale aj zábavnejšie pre mladú generáciu 21. storočia.  

 

Prihlásiť sa na seminár môžete tu »

Viac informácií a pozvánka »