Nachádzate sa tu: Hlavná stránka > Stredné školy

Stredná škola

V tejto sekcii nájdete učebnice vhodné pre výučbu na viacročných gymnáziách a na stredných školách.

 • Get Involved!

  Úplne nová učebnica očarí študentov i učiteľov novými postupmi, aktívnou spoluprácou a zameraním na reálny život a zručnosťami pre súčasný svet. Odporúčaná pre 2. stupeň ZŠ a stredné školy (najmä odborné), samozrejme, podľa adekvátnych úrovní. Obohatená oprvky gamification pre samoštúdium, s možným dohľadom učiteľa, ale najmä vybavená masívnou online a digitálnou podporou.

 • Gateway to the World

  Nová séria učebníc Gateway to the World spája  úplne nový obsah a digitálne nástroje s metodikou, ktorej dôverujú tisíce učiteľov po celom svete. Autor Dave Spencer, s dlhoročnou praxou učiteľa angličtiny, využíva svoje priame skúsenosti z vyučovania na vytvorenie učebníc, ktoré zaručene tínedžerov zaujmú a zabezpečia im jazyk a zručnosti, ktoré potrebujú pre život.

 • Gateway to Maturita

  Učebnica Gateway to Maturita spĺňa všetky požiadavky na výučbu na SŠ a 8-ročných gymnáziách a tiež na prípravu na maturitu. Nie je vždy jednoduché zaujať študentov stredných škôl. Vďaka učebnici Gateway to Maturita je tento krok oveľa jednoduchší. Zároveň špeciálna brožúra k príprave na maturitu v slovenčine obsahuje vzory testových cvičení vo formáte maturitnej skúšky a tiež mnohé užitočné frázy z oblasti reálií.

  doložka MŠVVaŠ SR
 • Skillful 2nd edition

  Skillful Second Edition je určená pre študentov vysokých škôl, dospelým a na detailnejšie štúdium anglického jazyka. Všetkým, ktorí si chcú rozvíjať kritické myslenie dôležité pre úspech v štúdiu ako aj v bežnom živote.

 • Optimise

  Učebnica Optimise je nový 4-dielny kurz, určený pre študentov od úrovne A2 po B2. Tento kurz komplexne pripraví tínedžerov na medzinárodné jazykové skúšky (vrátane Cambridge First pre školy) alebo na štátne jazykové skúšky, a dodržiava vysoký štandard stanovený úspešnou sériou učebníc Laser.

  doložka MŠVVaŠ SR
 • Laser

  Tretie vydanie úspešnej päťdielnej sady učebníc angličtiny Laser. Je určená na prípravu teenagerov na skúšku Cambridge First Certificate in English. Učebnica na prípravu teenagerov na Cambridge First Certificate in English - FCE.

  doložka MŠVVaŠ SR
 • Beyond

  Beyond  je nová, 6-dielna séria učebníc, vhodná pre tínedžerov učiacich sa anglický jazyk. Podľa SERR pre jazyky pokrýva úrovne od A1+ po B2 a korešponduje s požiadavkami na medzinárodné jazykové skúšky na jednotlivých úrovniach.

  doložka MŠVVaŠ SR
 • Straightforward Second Edition

  Straightforward Second Edition je druhé vydanie učebnice Straightforward od vydavateľstva Macmillan v Slovenskej Republike. Keďže je na trhu už niekoľko rokov, bolo potrebné aktualizovať jej obsah tak, aby lepšie vyhovoval súčasným študentom, výučbovým metódam a výučbovému prostrediu.

  doložka MŠVVaŠ SR
 • Open Mind

  Učebnica všeobecnej angličtiny, vhodná pre stredné aj vysoké školy a pomaturitné štúdium